Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator

Olav Breivik inn i styret i Moelven Industrier

Styreleder i Viken Skog Olav Breivik (67) skal inn som nytt styremedlem i Moelven Industrier ASA. – Det er hyggelig å bli spurt og jeg er sikker på at vi får til et godt samarbeid, sier Breivik.


Olav Breivik er klar for å gå inn i styret i Moelven som har en omsetning på over 10 milliarder kroner.

Godt samarbeid

– Jeg er blitt spurt om å bli styremedlem i Moelven Industrier, og har takket ja til det. Det er jo hyggelig å bli spurt. Jeg vil bidra til å styrke konkurransekraften for den tremekaniske industrien i Norge, ikke minst gjennom en økt satsing på teknologi. Det krever en betydelig innsats, og vil være ekstra mye å ta tak i nå grunnet corona-situasjonen.  Jeg er sikker på at vi får til et godt samarbeid i styret, sier Olav Breivik.

Viken Skog SA eier 20 prosent av aksjene i Moelven Industrier.

For Moelven Industrier ble 2019 et tøffere år etter rekordåret 2018. Omsetningen i 2019 gikk ned med 723 millioner kroner til 10,3 milliarder kroner, mens driftsresultatet falt med 723 millioner kroner til 10, 3 milliarder kroner. Driftsresultatet falt med 251 millioner kroner til 335 millioner kroner i fjor.

 

Eierstruktur Moelevn:

Glommen Mjøsen Skog SA         78,84%

Viken Skog SA                                  20,80%               

Allskog SA                                             0,08%

 

Styret i Moelven Industrier ASA

Olav Fjell
Styreleder

Gudmund Nordtun
Styrets nestleder

Olav Breivik
Styremedlem

Kristin H. Holth
Styremedlem

Ingvild Storås
Styremedlem

Martin Fauchald
Styremedlem

Lars-Håkan Karlsson
Styremedlem